Bu Siteyi Paylaş: 

Müşteri Hizmetleri: +90 507 243 47 17 

 

İLETİŞİM
TEKLİF İSTE
HAKKIMIZDA
ANA SAYFA
 Ürünler
SEROMED
SD
RTA - Petride Besiyerler
ANALİTİK - PROJE
VİTAL PLUS
LIQUIBAND
ÜRİT İDRAR CİHAZI
AMNİOQUİCK
HUMAN DAİGNOSTİCS
TECHLAB
AUTOBİO
AVE DİAGNOSTİCS
RAL 555
CERTEST
ODAK KAN GRUPLAMA
BODITECH
BTR SWAP
TRUECELL KREM
LACTOFAN SİBO TESTİ
HELİC ABT ÜRE NEFES TESTİ
ALGEA ALERJİ
NU EYNE ELEXİA MİGREN CİHAZI
  ODAK KAN GRUPLAMA
KAN GRUPLAMA
Bu test, ABO, Rh D, Rh D VI ve ters gruplamayı jel yöntemi ile tespit eder.
Kan gruplarının sınıflandırılması hem forward hem de revers gruplamaya dayanmalıdır. ABO kan grubu sistemi, eritrositlerin Anti-A ve Anti-B reaktifleri ile verdiği direk reaksiyon ile belirlenir. Test sonuçlarının doğrulanması bilinen grup A1 ve B grubu eritrositler ile serumun test edilmesiyle sağlanmaktadır. OBG Forward ve Reverse Grouping testi ABO, Rh D, Rh D VI ve reverse (ters) gruplamanın tespit edilmesini sağlar.

FKU TARAMA TESTİ
Yeni doğan kanlarında Fenilketonüri ( FKU) taraması amacıyla Fenilalaninin invitro kantitatif olarak tespit edilmesi için tasarlanmıştır.
Fenilketonüri, fenilalanin hidroksilaz enzim eksikliği nedeniyle fenilalanin seviyesinin yükselmesi ile sonuçlanan kalıtsal bir hastalıktır. Tedavi edilmeyen fenilketonüri hastalarında zeka geriliği, deri ve kişilik bozuklukları gelişebilir.Yüksek fenilalanin seviyesini tespit etmek amacıyla yapılan yenidoğan taraması FKU’nun erken tanı ve tedavisi için önemlidir.

NEONATAL TSH KİTİ
ODAK Neonatal TSH ELISA kiti, yenidoğan bebeklerden alınan spot kanda tiroid stimule edici hormon (TSH) değerinin kantitatif olarak tespit edilmesi için tasarlanmıştır.
Konjenital hipotiroidi taraması, yenidoğanlarda geri dönüşümsüz zeka geriliğinin önlenmesi açısından çok önemlidir.Yenidoğanlardan alınan topuk kanı filtre kağıtlarına emdirilir ve bu kanlardan TSH çalışması yapılır.

BRUCELLA COOMBS ANTİKOR KİTİ
İnsan serumunda Brusella bakterilerine karşı oluşan antikorların Coombs yöntemi ile kısa sürede tespit edilmesi amacıyla üretilmiştir.
Bruselloz, Brucella cinsi bakterilerle oluşan, insan ve hayvanlarda endemik olarak görülen bir hastalıktır. Asıl hastalık kaynağı koyun, keçi ve sığırdır ve hastalık hayvanlardan insanlara bulaşır ( zoonoz ). Genel bulaşma yolu, çiğ ve iyi pişmemiş et, süt ve süt ürünleri ile beslenmedir. Hastalık akut ve kronik olarak iki farklı şekilde seyreder. Akut vakalarda IgM antikorları, ileri dönemlerde IgG antikorları hakimiyet gösterir. Bruselloz hastalığında ortaya çıkan IgG antikorları blokan (inkomplet) özelliktedir. Akut vakalarda IgM varlığında Standart Tüp Aglütinasyon testinde ( STA) aglutinasyon ortaya çıkar. Kronik vakalarda özellikle IgG hakimiyeti fazladır. Bu vakalarda antijen‐antikor reaksiyonu geçekleştiği halde aglütinasyon oluşamaz ve direk test ile görünmez. Aglütinasyonun görünür duruma gelmesi için Coombs antikorları (Anti Human IgG) kullanılmaktadır.

 
   

Plasmatıp

Ana Sayfa

Hakkımızda

İletişim

Bize Ulaşın

Mesaj Gönder

Teklif İste

Adres:

Şems-i Tebrizi Mh. Şerafettin Cd. Hekimoğlu İş Merkezi. No:10 Kat:1 No:107 Karatay- KONYA

Tel: +90 332 353 94 75   |  Faks: +90 332 353 09 33

Mail: info@plasmatip.net

 
  © 2009 - 2015   |  Plasmatıp Laboratuvar ve Tıbbi Malzemeler